0710.16Echa Kongresu IPVS Dublin

Tegoroczna konferencja w Pawłowicach przyciągnęła rekordową liczbę uczestników i przekroczyła 240 osób. Konferencja „Echa Kongresu IPVS 2016r.”odbyła się w dniach 7-8 października 2016r. Jej tematyka poświęcona była najważniejszym zagadnieniom, dotyczącym chorób trzody chlewnej, omawianym podczas światowego Kongresu IPVS, który odbył się w czerwcu w Dublinie.

Swoje referaty wygłosili wybitni naukowcy i praktycy z kraju i ze świata: prof. dr hab. Zygmunt Pejsak, Krystian Antkowiak, Rika Jolie, David Llopart, Mario Grodzycki, Jan Nevermann.

Konferencja nie mogłaby się odbyć bez sponsorów, głównym z nich była Firma HIPRA. Ponadto konferencję sponsorowało 5 firm: Ceva, IDT, JHJ, MENNO oraz MSD.

Wieczorem Goście zostali zaproszenie na uroczystą kolację zorganizowaną w stylu „Magicznej nocy”z licznymi atrakcjami, takimi jak pokazy iluzjonistyczne oraz taneczne.

Następnego dnia odbyły się warsztaty poświęcone nowoczesnym technikom szczepień oraz ćwiczeniom z zakresu ultrasonograficznej diagnostyki ciąży u świń.