0710.16Echa Kongresu IPVS Dublin

Tegoroczna konferencja w Pawłowicach przyciągnęła rekordową liczbę uczestników i przekroczyła 240 osób. Konferencja „Echa Kongresu IPVS 2016r.”odbyła się w dniach 7-8 października 2016r. Jej tematyka poświęcona była najważniejszym zagadnieniom, dotyczącym chorób trzody chlewnej, omawianym podczas światowego Kongresu IPVS, który odbył się w czerwcu w Dublinie.


Więcej
0910.15Podsumowanie V Ogólnopolskiego Kongresu

W dniach 9-10 października 2015 w rokokowym pałacu szlacheckiej rodziny Mielżyńskich w Pawłowicach odbyła się konferencja „Echa Kongresu Emerging and Re-emerging Pig Diseases 2015” podsumowująca najważniejsze doniesienia 2015 roku z zakresu chorób trzody chlewnej dyskutowane podczas światowego kongresu, który odbył się w czerwcu w Kyoto w Japonii.


Więcej
1010.14IV Ogólnopolska Konferencja Echa Kongresu(IPVS)

W dniach 10-11 października odbyła się w Pawłowicach już IV Ogólnopolska Konferencja z cyklu "Echa Kongresu". Tym razem w ramach programu naukowego podsumowaliśmy Kongres IPVS, 2014, który odbył się Cancun w Meksyku w czerwcu 2014.Więcej
2505.14XIV Middle European Buiatrics Congress - Warszawa

XIV Middle European Congress, który odbył się w dniach 25-27 maja 2014r. i był organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Bujatryczne, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego – Wydział Medycyny Weterynaryjnej
oraz Polską Akademię Nauk przyciągnął swoim atrakcyjnym programem naukowym 280-ciu uczestników specjalistów chorób bydła z następujących Państw: Austria, Czechy, Niemcy, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry.

Więcej
2803.14IV Konferencja Hyopatologiczna

28 marca w Licheniu 2014 odbyła organizowana przez Boehringer Ingelheim - Międzynarodowa Konferencja Hyopatologiczna. Była to już czwarta edycja tej międzynarodowej konferencji skierowanej
do profesjonalistów z branży trzody chlewnej.Więcej
1810.13III Ogólnopolska Konferencja Echa Kongresu(ESPHM)

Konferencja w Pawłowicach przyciąga co roku coraz więcej osób. Tym razem Organizatorzy ( PIWet – PIB w Puławach, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu, Sekcja Patologii Świń Oddział Wielkopolski PTNW oraz Instytut Zootechniki – PIB, Zakład Doświadczalny w Pawłowicach) mogli się pochwalić frekwencją na poziomie 230 uczestników.


Więcej
2604.13Spotkanie I i II Specjalizacji lekarzy chorób trzody chlewnej

Spotkanie lekarzy I i II specjalizacji odbyło się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w Hotelu Berberys. Inauguracyjna kolacja odbyła się w położonym w centrum miasteczka Domu Architekta.
Więcej
1611.12I Podlaska regionalna konferencja bujatryczna

I Podlaska konferencja bujatryczna pt.: "Praktyczne aspekty zwalczania ważnych chorób bydła” odbyła się
16-go listopada 2012r w Augustowie w Hotelu Warszawa.Konferencja została zorganizowana przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Augustowie, Białostocki Oddział Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Północno – Wschodnia Izba Lekarsko Weterynaryjna.


Więcej
2610.12II Ogólnopolska konferencja Echa Kongresu

26-27 października 2012r w Pawłowicach spotkali się lekarze weterynarii i hodowcę trzody na II Ogólnopolskiej Konferencji.W konferencji wzięło udział wielu wybitnych zagranicznych i polskich specjalistów. Wśród nich można wymienić dr Phillipa Tessier (Francja), dr Juana Raula Vazquez (Meksyk) oraz Nielsa Wuyts (Belgia).Więcej
2809.12Warsztaty - problemy w hodowli bydła

W warsztatach organizowanych w Stacji Badawczej PAN w Popielnie w dniu 28-go września 2012r. wzięło udział ponad 70 hodowców bydła oraz lekarzy weterynarii z województwa warmińsko mazurskiego i okolic. Podczas warsztatów zostały poruszone m.in. zagadnienia dotyczące chorób płuc, odrobaczania oraz chorób racić.


Więcej
0903.12I Wielkopolska regionalna konferencja bujatryczna

I Wielkopolska regionalna konferencja bujatryczna 9 marca b.r. w Instytucie Zootechniki w Pawłowicach odbyła się I-wsza Wielkopolska, regionalna konferencja bujatryczna „Praktyczne aspekty zwalczani ważnych chorób bydła”. Organizatorami konferencji był Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Poznaniu, Instytut Zootechniki – PIB w Krakowie, ZZD w Pawłowicach oraz Oddział PTNW w Poznaniu.


Więcej
2309.11I Ogólnopolska konferencja Echa Kongresu "Emerging and Re-emergin"

23-go września b.r. w Instytucie Zootechniki w Pawłowicach odbyła się I Ogólnopolska Hyopatologiczna Konferencja Naukowa Echa Kongresu „Nowe i na nowo pojawiające się choroby świń", której organizatorem był Państwowy Instytut Weterynaryjny - PIB - Zakład Chorób Świń w Puławach, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii W Poznaniu, Sekcja Fizjologii i Patoliogii Świń, Oddział Wielkopolski Polskiego Towarzystwa Nauk Weterynaryjnych oraz Instytut Zootechniki - PIB - Zakład Doświadczalny w Pawłowicach.

Więcej